live the dream;;
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pizzaria "Veridiana"

3 posters

Go down

Pizzaria "Veridiana" Empty Pizzaria "Veridiana"

Писане by Alexa L. Daniels Пон Фев 25, 2013 2:00 pm

Pizzaria "Veridiana" Pointe%20Restaurant%20Anthony%20Redpath
Alexa L. Daniels
Alexa L. Daniels
Admin
Admin

Брой мнения : 584
Points : 25550

Върнете се в началото Go down

Pizzaria "Veridiana" Empty Re: Pizzaria "Veridiana"

Писане by Никол. Нед Юни 30, 2013 1:34 pm

Силен вятър си правеше път през синкавите пердета в стаята на Никол, разхвърляйки листите от бюрото и. Ситни капчици дъжд се удряха в старото стъкло на прозореца, засилвайки се с всяка изминала секунда, докато безобидния дъжд започна нахално да си проправя път навътре, мокрейки изгнилото дърво на бюрото. Избърза да стигне до спалнята си, където бе и единствения отворец прозорец, бързо го затвори, предотвратявайки щетите, които можеха да станат. За испанката тези дни и бяха непознати, понеже на местата, където живееше ниски температури, придружени с валежи бяха рядкост. Все пак се бе сдобила с топли дрехи за такива дни, понеже обужаваше да се разхожда по дъжда. Дълбоките и кафеви очи се бяха загледали за известно време в стичащата се по стъклата вода, спомняйки си за малкото подобни дни в Испания. Не и се искаше отново да разваля настроението си, заради мъдрите и мисли, покрай напускането на родната държава и измисли идеята някак да пресъздаде дъждовните дни. Без да и отнеме кой знае колко време облече дрехите, предназначени за тези дни, взе шарения чадър, който бе много скъп подарък за нея и излезе от общежитието. Никол забеляза огромната прилика между Маями и Барселона точно в този момент. Как палмите се люлееха тъжно от вятъра, капките нараняваха красивите листа, как красивите градинки по тротоарите бяха съвсем празни, отново наранени от капките дъжд. Отне и доста време докато намери точното място, което щеше да и припомни, че няма защо да съжалява, че е в Маями. Внимавайки да не се намокри много пресичаше поредната улица, за да стигне до целта си- пицарията. Винаги с приятелите и ходеха в близката прицария на баща и, за да се стоплят. Знаеше, че наблизо се намираше една такава, но точния адрес и бе непонятен та за това просто улучваше пресечките. Пропиляното време и позволяваше да размишлява, докато бе единствения човек в момента разхождайки се под дъжда толкова спокойна. Беше и отнело час, за да я открие, но все пак стигна до табелата на познатото име на прицарията "Veridiana", която бе подсказваше как се казва заведението, намиращо се на десетина метра зад нея.
Влезе, прибирайки бързо чадъра си и докато минаваше покрай бара, оглеждайки масите видя едно познато лице. Реши да отиде при дамата, с която отдавна бяха спрели да поддържат връзка без изобщо да мисли как беше минала последната им среща.
- Свободно ли е?- подсмихна се, издърпвайки стола срещу нея.
Никол.
Никол.

Брой мнения : 66
Points : 20236

Върнете се в началото Go down

Pizzaria "Veridiana" Empty Re: Pizzaria "Veridiana"

Писане by Стейси Хатауей Нед Юни 30, 2013 2:06 pm

Никога не съм разбирала, защо хората се притесняват от дъжда и предпочитат да стоят някъде на закрито, където капките вода не биха стигнали до тях. Това водеше до момента, в който когато звъннеш на някой с предложение, той уклончиво казваше на вън вали не ми се излиза. Естествено по-добро извинение трудно се намираше, а пък винаги се приемаше. Днешният ден беше именно такъв. Дори не си направих да звънна на някой, за да ми прави компания. Да предполагам между всички луди глави, които още наричам и приятели, би се намерил поне един достатъчно луд за разходка на това време, но май точно в този момент предпочитах да бъда сама за известно време.  Оправих се набързо и бях готова да изляза от нас.
Известно време се мотах по улиците под дъжда. Мислите ми се мотаеха абсолютно безцелно и се чувствах перфектно. Беше абсолютно блаженство. Нямаше нищо, което да ме притеснява и точно в този момент се чувствах сякаш съм на почивка далеч от Маями и всичко наоколо. В крайна сметка обаче дъжда започна да засилва, а аз не исках да стана вир вода, затова влязох в първото заведение по пътя ми. Обичах пицарията, в която попаднах макар и да не я посещавах често. Готвачът им тук беше страшен и приготвяше невероятни вкусотии. Затова директно се насочих към една от масите и седнах. Не след дълго обаче, фактът че се намирам в Маями ми беше ясно припомнен. Едно познато лице влезе в заведението, но спомените от това лице не бяха такива, които исках да си спомням и ако трябва да сме честни предпочитах да не се засичаме. Тя обаче, очевидно имаше желание да прекараме "приятен" следобед заедно и точно затова се настани срещу мен.
- Предполагам, че дори и да имам, след като вече се настани няма просто да станеш и да се преместиш нали? 
Реторичният въпрос, който зададох звучеше студено и далечно. И двете не се гледахме усмихнато и приветливо ами така сякаш някой насила ни е сложил да седим на една маса. До тук с приятния следобед и хубавото време прекарано в усамотение. Не беше ясно какво ще последва, но в едно бях сигурна, със сигурност няма да е спокойно и мило. Точно затова се беше старала дори да не се поздравяват след последната им среща, но ето че пак трябваше да се сблъскваме.
- Какво искаш, Никол? - попитах кратко. - Със сигурност не е приятната ми компания или просто да си побъбрим за доброто старо време. - нямаше смисъл да увъртам и да се правим, че ни е добре. Най-добре щеше да е тя просто да говори директно, за да можем да не се натоварваме взаимно, защото повярвайте нехаресването по между ни беше точно такова. Нямаше да изтраем дълго, докато някоя не каже нещо, което ще е доста грубо, а пък това напълно значеше да направим шоу на хората около нас, което ми се искаше да избегна.
Стейси Хатауей
Стейси Хатауей

Брой мнения : 302
Points : 21342

Върнете се в началото Go down

Pizzaria "Veridiana" Empty Re: Pizzaria "Veridiana"

Писане by Никол. Нед Юни 30, 2013 8:27 pm

Както обикновено нахалната нотка от характера и реши да действа  бързо, недоомисляйки нещата, та за това за отрицателно време се останови на дървения стол пред старата си позната. Погледа и откриваше още повече наглото и поведение, докато оглеждаше лицето и, търсейки някаква промяна във външния и вид. Не се бе променила никак, поне не по "корицата" Притежаваше все още същата уникална красота, на която Никол понякога завиждаше, понеже всички твърдяха, че е много по-добра от тъмнокоската за мъжкото внимание... и от може би тръгваха всичките проблеми помежду им, и причината, че сега се гледаха с толкова нежелание в сладурските погледи или пък това, че предстоеше нещо голямо да се случи, по зле и от ураган, припомняйки си изминали години.
- От преди знаем, че не обичаш да седиш сама, та направих ти тази чест.- и двете си приличаха по това, че говореха без да мислят и без да им пука за последствията, шанса да няма такива беше изключен още със сядането си на масата на госпожица Хатауей.- Нима не помниш как се притесняваше от самотата? Дори тя да се формира в това да седиш сама в столовата.- дразнеше я толкова добре и толкова несъзнателно, без изобщо да осъзнава, че тези двете някога са били приятелки. Все пак, когато някой постъпи зле с теб, забравяш всички свои хубави моменти, помнейки само и единствено този, който на теб не ти харесва... без прошки, без положително последици. Интересното бе, че когато започват да се тормозят една на друга, никоя няма да има гордостта да спре първа, все пак като имаш какво да каже защо да си замълчиш. Съвсем спокойно отвори менюто, което бе предназначено за Стейси и започна да разгръща страниците на добре окрасената реклама на заведението. Лесно успя да заблуди околните, че бе заинтересована от това, което съдържа то, но не... много добре знаеше какво ще яде и какво ще пие, просто не искаше да изглежда, че напрежението между дамите е толкова голямо, макар, че не можеше да предотврати ако нещо сериозно би могло да се случи на това публично място.
- Или си се променила?- бързо се издаде, че не бе заинтересована толкова от менюто, а от нейната така "специална личност", както всеки казваше в гимназията. Хората бяха способни да се променят, дори повече от колкото очакваме. Може би всеки е преминавал през промени, дори те да се оформят в едно напускане на родния град. Макар да не изглежда голяма работа, беше. Точно за този пример се сети след като зададе "уникално мъдрия" си въпрос.- Все пак старите навици бавно се забравят.
Хубавото в думите и бе това, че наистина показваше интелигентността си, показвайки своите житейски опити. Не говореше празни приказки от които на всеки му бе писнало. Лошо бе досадната женска злоба, която всяка жена притежаваше. Едва ли някога тази част от женския пол щеше да ги напусне, колкото и мили да изглеждат, могат да са същински дяволчета.
Никол.
Никол.

Брой мнения : 66
Points : 20236

Върнете се в началото Go down

Pizzaria "Veridiana" Empty Re: Pizzaria "Veridiana"

Писане by Стейси Хатауей Нед Юни 30, 2013 8:54 pm

Безразличие. Това беше изписано върху лицето ми точно в този момент. Не ме интересуваше какво искаше, защо изобщо беше седнала на моята маса. Абсолютно наясно бях, че нямаше да се отърва лесно от присъствието й, но безразличието ми нямаше да се промени предполагам дори за минута. Тя си беше тя, нищо различно от това, което помнех. Съмнявах се, че дори и да имахме желание за задълбочен разговор за изминалото време, щях да намеря нещо различно. Някой хора просто не се променят. Никол гледаше все така нагло, поведението и всичко останало издаваше колко точно е готова за това да се скара с мен точно в този момент. Явно беше в такова настроение, може би някой и беше скъсал нервите и си търсеше на кой да си го изкара, но аз не бях човекът. Трудно беше човек да опъне нервите ми до такъв момент, че да избухна, но съм напълно наясно, че седящото пред мен момиче, може да го постигне.
- Хахаха, чест, мислиш че е чест, че сядаш тук. - казах напълно иронично. - Мисля си че се надценяваш, цяло наказание си е, че се намираме дори в една и съща сграда.
Това си беше всичко друго, но не и чест. Искаше ми се да избягам от точно този момент, в който отварям устата си. Знаех, че не мога да си мълча като ме провокират и ето, че това се случваше. Беше странно, че при положение, че учим в един колеж се сблъскваме така чак сега. Можеше да се случи доста по-рано, но явно сега му беше дошло времето. Едно знаех обаче със сигурност, хората около щяха да станат свидетели на нещо не много красиво, освен ако по някаква случайност не запазехме напълно доброто и нормално поведение, каквото изискваше мястото, на което се намирахме.
- Щом го приемаш за промяна, значи да, променила съм се. Има случаи, в които ми харесва да съм само повече отколкото да има някой пред мен. Точно както в този момент твоята компания ми е напълно излишна, но благодарение на наглото ти поведение, се съмнявам да успея да се отърва от нея. - казах и аз с лека усмивка, която бе единствено с цел заблуда на останалите.  Ако ни погледнеха от страни биха си помислили, че сме просто приятелки обядващи заедно, но това беше толкова далеч от истината. Хубаво беше, че поне тонът щеше да бъде запазен в рамките на нормалното.- Колкото до навиците и тяхното забравяне не знам, може би ти ще кажеш дали си успяла да забравиш старите си лоши навици.
Стейси Хатауей
Стейси Хатауей

Брой мнения : 302
Points : 21342

Върнете се в началото Go down

Pizzaria "Veridiana" Empty Re: Pizzaria "Veridiana"

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите