live the dream;;
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

След два дни, Маями.

2 posters

Go down

След два дни, Маями. Empty След два дни, Маями.

Писане by Juliette Vergara Пон Юни 17, 2013 4:53 pm

Ако някой се нуждаеше от бързо отслабване, то определено трябваше да последва примера на Джулиет. Не че тя пропускаше основните хранения, защото се нуждаеше от лека корекция на фигурата. Напротив, дори не искаше да бъде толкова слаба, макар че в последно време бе успяла да открие златната среда и с последните лекции за месеца буквално сринваше всички основи. Лятото за нея дойде с обилно количество на липов аромат, свежестта на кленови палачинки от сладкарницата в близост до общежитието и солидно количество ангажименти. Ставаше с час по-рано от обикновено и си лягаше малко преди да се наложи да стане. Намрази името „Аманда Кроу”, което я събуждаше всяка сутрин. Затова спря да използва публичния транспорт. Такситата излизаха доста по-солидни, но поне й спестяваха срещата с квадратното лице на русокосата телевизионна и радио водеща, чиято стокаратова усмивка красеше почти всеки автобус до колежа. Самото учебно заведение не бе на повече от двайсет минути път за нея, но когато закъсняваше дори те бяха съществени. В тези последни седмици не можеше да си позволи да закъснее. Особено и в ден, когато имаше изпит. Денят бе именно такъв, но отдавна бе минал към приятните часове за релаксация. Едновременно мразеше и харесваше тези дни. Мразеше ги, защото изцеждаха всяка капчица жизненост от нея преди още да бе дошла вечерта, когато можеше да се отпусне уморено върху леглото си или да заспи пред телевизора. В същото време ги обичаше, защото бе сключила споразумение да бъде свободна от почасовата си работа и следобедите оставаха изцяло на нейно разположение. Буквално бяха единствените моменти от седмицата, в които можеше да отдели време за себе си. Вероятно и единствени дни, в които се хранеше нормално поне през половината от деня.
Не и този път. Този път отчаяно ровичкаше парчето плодова торта, а до него в порцелановата чаша изстиваше поредното кафе, което трябваше да я държи свежа и жизнена за пред Стейси. Вероятно се бяха срещали по коридорите, но едно бе там. Там винаги можеше да обвиниш някой изпит, някой учител за вкиснатото си настроение, но съвсем друго бе дори извън стените на колежа да изглеждаш като умряла маруля, каквато сега бе тя и ако гримът не бе измислен, то положението щеше да бъде далеч по-лошо. Не искаше да яде това парче. Поръча го единствено, защото знаеше, че трябва да се храни както трябва, но стомахът й бе толкова свит вече от дните на тотален глад, че едва успя да опита тортата. Достатъчно, че да усети яйчния крем, заместващ сметаната, но дори това не пробуди апетита й. Вместо това погледна към градинката край заведението и забеляза русата косата на братовчедка си, която слънцето караше да изглежда почти златна. Несъмнено Стейси щеше да повдигне настроението й, тя винаги го правеше. Надяваше се само тя да не развали нейното. Още със сяденето на блондинката плъзна белия плик по масата към нея, но забеляза, че тя също разполагаше с един. Вероятно съдържанието бе абсолютно същото, гласящо:

„Скъпи момичета,
Вие сте дъщерите, за които винаги съм мечтала. Онези, които не успях да имам и в които не успях да превърна своята. С радост ви съобщавам, че през юли ми предстои бляскава сватба в Маями и меден месец във Вегас. Надявам се, че ще бъдете толкова щастливи, колкото съм аз в момента, когато ви моля да организирате сватбата.
С любов,
Линда”
Всичко бе прекрасно освен последното изречение, което определено не им даваше възможност за измъкване. Те щяха да организират тази сватба и то не за друг, а за шантавата съседка, край която бяха израснали. При това тази жена минаваше за седми път под венчилото и трябваше да бъде наясно, че никой не я харесваше. Е, очевидно не бе...
Juliette Vergara
Juliette Vergara

Брой мнения : 77
Points : 20649

Върнете се в началото Go down

След два дни, Маями. Empty Re: След два дни, Маями.

Писане by Стейси Хатауей Вто Юни 18, 2013 8:37 am

Погледнах за пореден път часовникът си, знаех прекалено добре, че закъснявам, но всичко изведнъж ми се струпа на главата. Гледах да съм възможно най-бърза, но дори така имах чувството, че се движа бавно. В крайна сметка реших да не си давам прекалено много зор, Джулиет беше абсолютно наясно, как се оправям аз и точно колко закъснява, така че би трябвало да не ми се сърди много, ако успея да закъснея само с петнайсетина-двайсе минути.
След не много време, бях напълно готова и тъкмо тръгвах, когато на вратата се позвъни, а когато отворих някакъв куриер ми даде две писма в бели пликове, едното адресирано до мен, а другото до братовчедка ми. Взех ги набързо и излязох, като си бях наумила, че ще прочета съдържанието на моето, докато пътувах към уговореното място. Хванах си такси и след като казах адреса, отворих моят плик. Не можех да определя точно какво настроение предизвикват в мен няколко реда вътре. В първият момент се развеселих, че лудата лелка пак е забърсала някой глупак и го е убедила да се ожени за нея, но от друга страна организирането на сватбата май ми идваше малко в повече. Или всъщност идваше ми наистина повече. Убедена съм обаче, че възлага това на нас, защото вече предполагах какво пише и в другия плик, просто защото на нея самата и е омръзнало да организира сватба след сватба.
Докато мислех за лудата ни съседка и нейната поредна сватба, дори не съм сигурна, че ще е последна, бях стигнала до заведението, където трябваше да се срещна с Джулиет. Платих набързо на таксиметровия шофьор и се тръгнах към масата, на която вече забелязвах, че седи тя. на лицето ми изгря огромна усмивка и когато седнах и й подадох плика вече имах точното оправдание, защо съм закъсняла. Преди обаче да започна да говоря изчаках да прочете няколкото реда написани вътре. Реакцията на братовчедка ми беше безценна. Предполагам прилича на моята, просто мен нямаше кой да ме наблюдава отстрани и затова се радвам, че именно аз получих пликовете.
- Сега мисля, че разбираш защо закъснях, когато получих това и аз сигурно изглеждах, така както ти в момента и се налагаше да минат няколко минути, докато осъзная напълно какво се случва. - казах аз през смях. - Е, готова ли си за организирането на сватба? Кой знае може дори да ни разреши да сме и шаферки ?
В този момент ми беше наистина забавно. Силната ирония в гласът ми обаче се усещаше доста ясно, но не можехме да кажем на лудата жена не, защото щяхме да разбием сърцето й. Все пак тя ни смяташе за дъщерите, които никога не е имала и въпреки че изгарях от желание да и откажа и да заявя, че единственото, което най-много бих си причинила е да присъствам за малко на вече организираната сватба, аз и Джулиет знаехме напълно добре, че това не може да се случи.
Стейси Хатауей
Стейси Хатауей

Брой мнения : 302
Points : 21402

Върнете се в началото Go down

След два дни, Маями. Empty Re: След два дни, Маями.

Писане by Juliette Vergara Чет Юни 20, 2013 7:53 am

В друг момент може би би помислила преди да реагира. Би премислила няколко пъти думите си, за да не прозвучи достатъчно грубо, но сега едва можеше да задейства мислите си. Въпреки това не каза нищо през първите пет минути. Абсолютно нищичко. Прехвърляше написаното отново и отново в съзнанието си. Искаше да вдигне телефона и да изкрещи всяка капчица недоволство срещу щурата бъдеща булка, но и това не можеше да направи. Толкова се бе постарала да заличи всяка частица от съществуването на въпросната госпожа в миналото си и спомените си, че отдавна не разполагаше с домашен или мобилен, а да не говорим, че те вероятно вече поне три пъти са били сменяни. Доколкото познаваше Линда, тя завършваше всеки брак с развод и отказваше да вижда съпруга си. Дори не се появяваше в съда, което непременно й печелеше врагове в лицето на всички бивши. Именно затова човек трябваше да премисли преди да се обвърже толкова трайно, но нали трябваше и да ги има онези скандални личности, които с живота си да конкурират драмите на звездния елит. Вероятно Линда не бе достигнала до последното стъпало, та затова бе решила да бъде толкова скандална макар и като обикновен гражданин.
- Откъде ще започнем? – попита, примирала се вече със съдбата си. Надяваше се единствено под организация на сватбата щурата женица да не разбираше всичко. Можеше да преживее организацията, разговорите с агенции, украси и торти, но не и избиране на булчинска рокля в нейна компания, когато непременно щеше да се наложи да слуша всички оплаквания. Поне нямаше да бъде сама, което я караше да съжалява и Стейси. И двете не заслужаваха това, но пък вероятно можеше да бъде и забавно. Обикновено подобни организации бяха наистина забавни и ако не бе толкова изтормозена от днешния ден, то сигурно щеше да гледа по-ведро на нещата.
Търпеливо изчакваше отговора на братовчедка си, когато промяната на именно тази маса привлече вниманието на една от сервитьорките и като по вътрешно нареждане тя се строи до тях. Джулиет предвидливо бе избутала чинията с онова, което далеч не приличаше на плодова торта, за да не им пречи при организацията, та сега намери случай да се освободи изцяло от нея. На върха на езика й бе да си поръча поредното кафе, но прецени, че кофеинът наистина щеше да й дойде в повече и се спря на портокалов фреш. Все щеше да я освежи поне малко.
- И всъщност има огромна вероятно да бъдем шаферки. Все пак отдавна й угаждаме, така че мисля, че сме си го заслужили, пък и нали дъщерите правят това, а щом сме като такива за нея... – засмя се, докато го изричаше. Ако Линда сама избираше роклята, то бе убедена, че шаферските щяха да бъдат дори по-изненадващи от нейната. Не бе сигурна, че желае да се види в нещо подобно.
Juliette Vergara
Juliette Vergara

Брой мнения : 77
Points : 20649

Върнете се в началото Go down

След два дни, Маями. Empty Re: След два дни, Маями.

Писане by Стейси Хатауей Чет Юни 20, 2013 10:11 pm

Ясно беше, че и двете нямаха никакво желание да се занимават със сватбата на лудата съседка, но в крайна сметка беше нещо като поставяне пред свършен факт, защото бяха напълно наясно, че не могат да откажат. Най-силната надежда, която имах обаче е че ние сами ще правим всичко и тя ще стои на страна до момента, в който трябва да види крайния резултат. Определено аз и Джулиет щяхме да се правим доста по-добре от това, което тя би постигнала и освен сама да си избере роклята нищо друго не се изискваше от нея. 
когато сервитьорката се приближи си поръчах чокофредо, защото това беше първото нещо, което беше далеч от алкохолна напитка, но в същото време можеха и да освежат. След това се замислих за организацията, която очевидно щеше да е основна тема на разговора ни. Наистина, когато ставаше въпрос за сватба определено имаше много неща, които трябва да се свършат и точно за това имаше такива едни специални агенции към които повечето хора се обръщаха. Не случайно имаше хора, които си изкарваха хляба с това, но явно на точно тази луда жена не и се даваха излишни пари и си беше намерила страхотен алтернативен вариант.
- От къде да започнем? - повторих като ехо въпроса. - Може би от там да и звъннем и мило да и кажем, че не ни се занимава с поредната и безсмислена сватба.
Казах с леко повишен ентусизъм, което накара и двете ни да се разсмеем. Вместо  да се занимаваме с такива глупости трябваше да прекараме един прекрасен следобед и след като свърши цялата какафония с ученето трябваше да изкараме едно лудо лято. Сега обаче известна част от това се променяше, защото трябваше да се занимаваме с тази сватба.
- Сега сериозно може би първо трябва да уточни с какво точно ние трябва да се занимаваме. И като се замисля нещата не са никак малко, разбира се от това, което трябва да правим изключвам само роклята, защото просто и двете знаем, че не можем да си го причиним да изкараме цял ден с нея, за да изберем коя рокля би и седяла най-добре. - казах аз усмихнато. - Знаеш ли имам страшна идея, защо просто не наемем някоя сватбена агенция и това ще е нашият сватбен подарък, а на нея ще кажем, че ние сме организирали всичко. - казах аз, макар да имах голямото лошо чувство, че не можем да го направим.
Стейси Хатауей
Стейси Хатауей

Брой мнения : 302
Points : 21402

Върнете се в началото Go down

След два дни, Маями. Empty Re: След два дни, Маями.

Писане by Juliette Vergara Съб Юни 29, 2013 4:11 pm

Предложението определено я разведри. Понякога, когато реално го желаеше, Джулиет можеше да бъде като бомба със закъснител по отношение на идеи за организация на събития. При липса на майка и баща без особени идеи какво да прави, а и доста уроци по танци определено можеше да бъде наистина продуктивна в тази насока. Като се замисли човек, не беше чак толкова сложно да се организира. Щом възлагаше задачата на тях, то очевидно „прекрасната” съседка не разчиташе на нещо изключително и спиращо дъха. Не можеше да я вини. Първата сватба оставя траен спомен, следващите две са горе-долу приети, но оттам нататък всичко е просто карнавал. Може би трябва да изглеждат няколко индийски филма и всичко ще бъде съвършено. След това просто им трябваше списък с нужните неща, хора и всичко останало, което не беше лоша идея така или иначе да се направи.
- Спести ми го... Освен това представи си колко невинно би пърхала с мигли пред огледалото и как би се оглеждала в някоя семпла бяла рокля със ситни камъчета все едно на четирийсет и седем се жени за първи път. – едва сдържаше смеха си, а и не бе сигурна дали картинката в главата й бе смешна или целият театър, в който вложи всичкия си наличен талант, за да пресъздаде представата наистина достоверно. Губеха ценно време и го осъзна. Можеха да прекарат един прекрасен следобяд, ако тази натрапница не се бе досетила за тях, но нищо все още не бе загубено. Можеха да претупат нещата, да навъртят няколко номера и след това да се отдадат на наистина заслужена почивка, в която да отделят време за себе си. Момент, в който се замисляше колко близки всъщност можеха да се със Стейси. Плясна с ръце, за да се върне към реаността, и извади тънък тефтер с тапицирани сини корици от чантата си, както и един химикал. – Добре, започваме със списък. Храна, торта, украса, цветя и всичко каквото се сетим. Може да обиколим един-два булчински магазина, защото мисля, че имат разни каталози за това-онова. Веднъж имаме ли списък, то сме на една крачка от финала. Честно казано ми се струва, че е по-трудно да намериш хората, които ти трябват, отколкото да подготвиш плана. И май някоя ще трябва да си причини един разговор, за да я разпитаме за гостите, дали има предпочитания към нещо и все неща, които не можем да знаем.
Въпреки че те май я познаваха доста добре... Линда не бе човек, който си мълчи. Бедната обожаваше да обсъжда живота си и особено сватбите си. Все едно живееше за тях. Вероятно това бе причината за разводите. Тя не искаше деца, но встъпваше в брак. Единствено след първия се бе решила да осинови дете и всички знаеха колко много съжалява, че бе приела в дома си осиновената си дъщеря. Джулиет пък не я винеше, че тя е такава откачалка. С майка като съседката сигурно и тя щеше да колекционира жаби и пеперуди и да желае да бъде ядрен инженер, та да измисли атомни бомби, с които да унищожи света.
- Добре.. Какво ще включим в списъка и коя ще се обади за повече информация? – попита и побърза да добави: - Няма да съм аз.
Juliette Vergara
Juliette Vergara

Брой мнения : 77
Points : 20649

Върнете се в началото Go down

След два дни, Маями. Empty Re: След два дни, Маями.

Писане by Стейси Хатауей Съб Юни 29, 2013 9:24 pm

Не знам защо, но братовчедка ми изглеждаше по-ентусиазирана, отколкото очаквах. Погледнато от друга страна, можеха наистина да се намерят плюсове на цялата тази работа. В крайна сметка напоследък и двете нямахме особено много време и не се виждахме никак честно, а организацията на една подобна нелепа сватба би била причина да прекараме повече време, правейки нещо, което повечето момичета обожават, а именно пазаруване. Щяхме да обсъдим всичко необходимо. Да уточним какво точно ще правим и след това щяхме да прекараме приятно време заедно, докато изпипаме всичко до последния детайл. Разбира се никъде не включвам Линда, защото тя нямаше да има нещо общо с тази сватба освен роклята и разбира се самото минаване под венчилото. И на двете ни беше ясно, че го е правила толкова много пъти, така че едва ли се вълнуваше за самото тържество, то по-скоро си беше чист панаир на суетата. Когато обаче Джулиет стигна до частта с това, че едната от двете трябва да говори с лудата леля, идваше момент, в който ще настъпи разногласие между нас. Всяка щеше да се опита да набута другата. Разбира се винаги можехме да направим конферентен разговор или просто да включим високоговорителя, но като имаше начин едната да се измъкне, защо беше нужно. В повечето случаи на мен се падаше тегавата част, но бях склонна да се примиря.
- Добре, добре. Аз ще съм тази, която ще звънне на онази луда, за да пита за всички подробности.- казах аз примирено, а братовчедка ми се усмихна щастливо. - Имаш късмет, че толкова лесно можеш да ме убедиш за такива неща.
Извадих телефона от чантата си и набрах номера на Линда, като през това време обмислях какво точно трябва да я питам, за да бъде разговорът възможно най-кратък. Щях да и задам ясни въпроси и се надявах на точни отговори. Телефонът даваше известно време свободно, а Джулиет се подсмихваше насреща ми, обаче очевидно късметът ми се усмихна, защото се включи гласова поща и въпреки че чух гласът на лудата жено то нямаше да ми се налага да разговарям с  нея, така че след сигнала просто записах съобщение.
 " Здравей, Линда, Стейси е. Исках да говоря  с теб за някой от подробностите за сватбата, но при това положение ще те помоля да ми пратиш списък с гостите и ако имаш някакви предпочитания по мейла, като аз и Джулиет ще се заемем със всичко. Само със съжаление ще ти кажа, че няма да можем да се включим в избора на твоята рокля, но все пак трябва да има някаква изненада и за нас на тази сватба.  Надявам се най-скоро да ни изпратиш информацията и да знаеш, че с Джулиет много се радваме за теб."
След като завърших съобщението и оставих телефона си отдъхнах. Не можех да си представя какви глупости съм казала, но само се надявах да съм била ясна и да не ни се налага да разговаряме с нея. В крайна сметка, ако това се налага обаче аз винаги мога да не вдигна телефона и честта с разговора да се падне на лудата ми братовчедка. Усмихнах и се широко като погледнах към нея.
- В момента се чувствам най-голямата късметлийка, може би преди да започнем с всички тези глупости трябва да минем да пусна тото. - казах весело. Погледнах към нея и все още празната страница в тефтера й. Извадих моят собствен и една химикалка, за да сме сигурни, че и двете имаме всичко. - Мисля че е време да се захванем и да обмислим малко по- малко някой от нещата. Може би трябва да започнем с дребните неща, защото се съмнявам, че за тях ще има някакви изисквания. Като се замисля съмнявам да има някакви изисквания за какво и да е било, но при всички положение трябваше някак си да стигнем до списъка с гостите.
Стейси Хатауей
Стейси Хатауей

Брой мнения : 302
Points : 21402

Върнете се в началото Go down

След два дни, Маями. Empty Re: След два дни, Маями.

Писане by Juliette Vergara Нед Юни 30, 2013 5:08 pm

Вече усещаше ентусиазма. Не бе особено ентусиазирана за цялата организация, макар че май всъщност бе, но просто всяко напомняне, че бе за Линда, я разколебаваше. Без гости и думите на булката едва ли можеха да направят нещо, но в крайна сметка, ако тя не придаваше важност на този ден и не бе достатъчно отзивчиви, тогава Джулиет бе готова да забрави за всичко и май накрая щяха да завършат по магазините без ясна идея какво търсят.
- Знаеш ли.. Мисля си, че след като това е четвърта или пета сватба, то е добре да измислим някаква тематика, която да отвлича вниманието от този факт. – замислено изрече, докато опитваше да измисли и предложение. Нищо не звучеше достатъчно добре за този случай. Всичко бе изискано. За Линда бе нужен един индийски мюзикъл с множество плакати с надпис „Бягай преди да бъдеш следващия младоженец!”. – След като е решила тя да дойде при нас, то може би нещо по-небрежно. Може би нещо като афтър парти, отколкото тежка сватбена церемония. И без това тя е запозната с традициите, пък и дори да е избрала някой младок този път, ще му ги обясни.
Да, точно така си го представяше. Може би една арка с цветя и букети за масите. Може би от онези симпатични табелки за масите, на които бяха изписани имената на гостите, настанени на всяка маса. Може би една лека програма, а не хиляди игри и закачки от страна на музикалната страна. Нямаше никакво намерение да влага цялата си енергия в тази организация, въпреки че искаше всичко да бъде прекрасно. Понякога беше перфекционист и се ядосваше, когато пилееше силите си за глупости като в случая.
- Добре, цветята и тортата мисля, че можем да организираме. Тук имат доста хубави, така че можем да ги попитаме за номер на фирмата или дали приемат поръчки. Мисля, че някъде по центъра имаше наистина добри цветарници. Поканите също не са проблем. Има доста книжарници ще свършат работата професионално без да искат много. Така че мисля, че Линда ще си има доста изгодна и икономична сватба. – замлъкна почти по същото време, в което сервитьорката се приближи към тях, за да остави двете напитки, но не се смути от нея и съвсем скоро продължи. – И определено искам време, в което да се подготвим и физически за събитието. Може би няма да обиколим магазините с Линда, но двете определено можем да го направим.
Juliette Vergara
Juliette Vergara

Брой мнения : 77
Points : 20649

Върнете се в началото Go down

След два дни, Маями. Empty Re: След два дни, Маями.

Писане by Стейси Хатауей Нед Юни 30, 2013 6:51 pm

Гледайки я вече леко ентусиазирана, ентусиазмът в мен също започна да се пробужда. В крайна сметка това щеше да е страхотна причина да прекараме известно време заедно и да се забавляваме. Щяхме да разпуснем от всичко случващо се около нас и да се насладим на момента. Можехме просто да си представим, че организираме сватбата на някои много близки приятели и да се насладим. Погледнато реално нямаше да ни се налага да виждаме Линда до момента на самата сватба.
- Идеята наистина ми харесва. - казах аз. - Можем спокойно да използваме градината на някой ресторант. Просто ще я украсим в такива мотиви.
Беше права идеята за нещо като афтър парти беше точното нещо. Все пак не организирахме сватбата на годината, а пък  и след толкова много сватби беше време, Линда, да види нещо по-различно. Естествено ако настояваше за всички ритуали това спокойно можеше да бъде включено, но лично аз се надявах да пропуснем по-голямата част от тях и да спретнем една стегната церемония без излишни глупости.
- Да спокойно можем да се захванем с цветята и тортата. Може да заложим на по свежи и цветни цветя. Да бъде по-раздвижено а не строго официално. Ако пропуснем калиите и розите определено би изглеждало по жизнерадостно не мислиш ли? - и като човек се замисли белите калии носеха една официалност, която май нямаше да е нашата цел, а колкото до розите, те бяха възможно най-изтърканото цвете за такива случаи, така че съвсем спокойно можехме да минем и без тях. - Все си мисля, че лилиуми и орхидеи биха свършили чудесна работа. А колкото до поканите за тях трябва да изчакаме списъкът да ни бъде пратен, освен ако не изберем такива, които да трябва после сами да надпишем.
Май наистина нямаше да е толкова трудно, колкото ми се беше сторило в началото. Кой знае ако ни хареса, организирането на тази сватба, може с Джулиет да си направим фирма за организиране на събития. Очевидно  двете имахме идеи и те биха били доста добре приложени в едно такова занимание, но за това се изисква доста повече време, а покрай ученето и двете не разполагахме с кой знае колко свободно време.
- О, да със сигурност двете заедно ще нападнем магазините, защото нямам намерение да оставям на онази луда женица да избира тоалетите ни. - казах аз през смях. - Ако това се случи мога да се обзаложа, че бихме приличали на клоуни от цирка, вместо на момичета отиващи на сватба .
Стейси Хатауей
Стейси Хатауей

Брой мнения : 302
Points : 21402

Върнете се в началото Go down

След два дни, Маями. Empty Re: След два дни, Маями.

Писане by Juliette Vergara Съб Юли 06, 2013 8:00 pm

Напълно споделяше мнението на Стейси. Понякога чувстваше, че има алергия към рози. Особено покрай празниците, които неизменно бяха свързани с подаряването на цветя. Бяха толкова предсказуеми. Учудващо бе, че хората все още не бяха осъзнали колко глупаво изглеждаха с букет рози, дори и да бяха от онези малките и оранжевите. Тях харесваше най-много, но едва ли би се спряла на такива, ако купува цветя, както и едва ли би се зарадвала или изненадала като цяло ако получи такива. Освен това бе твърде суеверна по отношение на цвета, а всяка роза си имаше послание. Жълтите не можеха да опишат Линда, защото в браковете й липсваше радост, белите - също, защото липсваше дори грам невинност, червените говореха за страст, която отново липсваше. Всеки друг цвят бе изключително неудачен за пораждащо усмивки събитие като една сватба. Така че действително опираха до предложението на Стейси. Орхидеите наистина бяха свежи, а и доста нежни. Лилиумите винаги свързваше с една детска жизнерадостност, така че ако събието не можеше да повдигне духа на гостите, то поне те щяха да си възхитят и да отнемат за момент тревогите им. От друга страна, тя си представяше нещо напълно различни в това отношение. В представите си виждаше булката с един семпъл букет от нарциси, тъй като отиваха на същността и характера й. Бе убедена и че слънчогледите биха били идеални. Обичаше да ги вижда в полетата. Все едно се усмихваха, а и винаги следваха слънцето. Една мисъл за тях бе достатъчна, че да я накара да се усмихне бегло и без причина.
- Мисля си за триетажна торта, така че да бъде сигурни, че има за всички. Може би нещо плодово и вписващо се в цветните мотиви. Не съм сигурна, че бихме намерили захарни лилиуми и орхидеи, но може да опитаме. В противен случай мисля, че може да се използвах и истински като декорация край нея. – заговори на свой ред, съзнавайки, че не бе времето да бъде разсеяна. Искаше възможно по-скоро да избута всички ангажименти от главата си. Вече на думи бе доказала, че не отнема твърде много време. Оставаше да приложи думите в действие и успехът бе в кърпа вързан. – Може да минем без емблематични фигурки, а да ги заменим с нещо по-оригинално като...
Не се досети какво да предложи, но вероятно при разговора със сладкар щеше да се намери решение. Все пак не можеха да бъдат компетентни във всяко отношение. Затова и щяха да потърсят чужда помощ, когато планът бе съставен.
- Добре, лилиуми и орхидеи, торта... Определено съм за ръчно адресираните покани. Сещаш ли се за нещо друго? – попита, накланяйки глава вляво, и вдигна поглед към Стейси.
Juliette Vergara
Juliette Vergara

Брой мнения : 77
Points : 20649

Върнете се в началото Go down

След два дни, Маями. Empty Re: След два дни, Маями.

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите